Az első európai barlanglakó emberek éltek Baden-Württemberg közelében, a sváb Alpokban. Itt hat olyan barlangot találtak, amelyek 43 ezer évvel ezelőtt még lakottak voltak.
A régészek találtak bennük kis faragott szobrokat, amelyek barlangi oroszlánokat, mamutokat, lovakat ábrázolnak, de hangszereket, ékszereket, valamint olyan falfestményeket, amelyeken szürreális, félig ember, félig állat figurák láthatók. Olyan értékes tanúkat, amelyekkel e barlangok bekerültek az UNESCO világörökségébe.
Tájékoztatásul annak, aki végig akarja járni az európai emberek történelmének nyomait, az útvonal Ulmtól 20 km-re indul, Achtal és Lonetal völgyében. Itt találták meg Hohle Fels-i Vénuszt, a legrégibb nőábrázolást és a Hohlenstern-Stadeli embert.
A legértékesebb leleteket a Blaubeuren-i ősrégészeti múzeum őrzi. Innen könnyen elérhető az achtali barlang, míg az 50 méter hosszú Vogelherdhez át kell mennie a Niederstotzingen-i régészeti parkba, ahol a szintén 50 méter hosszú Loental barlang található. Az oroszlán-ember viszont Ulmban egész kiállítást kapott.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
David Bowman 2017.12.09. 17:47:51
www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj8tcL0sP3XAhXIOBQKHYKrBF0QFggnMAA&url=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FVenus_of_Berekhat_Ram&usg=AOvVaw0-d7pEIdtfKWU3K1AMiUED