Nyolcvan éves lesz 2021. május 24-én Bob Dylan, a rock-költészet atyja, az első, akit e műfajban hivatalosan is felengedtek a Parnasszusra 2016-os irodalmi Nobel-díjával. Már ezt megelőzően is több egyetem foglalkozott az amerikai énekes-poéta munkásságával, sőt, a lexingtoni Washington&Lee egyetem irodalom professzora volt az, aki éppen 20 évvel korábban először javasolta Dylant a Nobel-díjra. De tisztelegtek előtte Oxford és Cambridge is, és most ez utóbbi készül a ritka évfordulóra egy hatalmas kritikai kiadással.
A Cambridge University Press megszerezte a kiadási világjogát Sean Latham The World of Bob Dylan című könyvének. Latham a tulsai egyetem Institute for Bob Dylan Studies igazgatója, itt őrzik kéziratait és itt fog megnyílni jövőre az új Bob Dylan Center.
A The World of Bob Dylan gyűjti egybe a pop-rock műfaj leghíresebb kutatóit, kritikusait, köztük a legendás Greil Marcust, Ann Powers zenekritikust, és Mark Davidson, a dylan-archívum igazgatóját, akik feltárják Dylan életének és alkotásainak fő témáit, mint a bluest, vallásos hitét, az emberi jogokat, az amerikai és a világirodalom összefüggéseit. A Cambridge-i kiadás a legfrissebb írásokkal bővül majd.
„A könyv olyan életet mesél el, amelynek kreativitása globális nyomot hagyott. Olyan írásokat kínál, amelyek soha nem látott módon segítenek a művész megértésében és megítélésében. A Bob Dylanről szóló művek áradatában valami mást, frisset, lényegit ad” – mondta a készülő kiadványról Ray Ryan, a Cambridge University Press kiadója.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.