Jonni Malacarne, a Blue Tensor Sri trentói cég alapító-elnöke a mesterséges intelligencia-kutatás és fejlesztés legújabb szakaszába lépett a mesterséges intuíció célkitűzésével – írja a Business Insider.
„A mesterséges intelligencia egy fejlettebb formájáról van szó, amely képes önálló módon megoldani a problémákat. Az intuíció olyan technika, amely azonnali válaszokra képes, és ehhez nincs szüksége sem kiképzésre, sem pedig arra, hogy módszert adjanak neki a válaszadáshoz” – magyarázza Malacarne.
A mesterséges intuíció többet dolgozik algoritmusokkal, mint adatokkal. Ezek között vannak szupervizionált és nem szupervizionált rendszerek. Az előbbiekhez tartozik a Google Lens, olyan alkalmazás, amely felismeri a lefotózott tárgyat egy olyan rendszerrel, amelyet számos hasonló tárggyal tanítottak be. Megismer például egy sokat látott virágot.
Ahhoz, hogy megértsük a mesterséges intuíció tipikus, nem vizionált típusait, absztrahálásra van szükség. Bár még a folyamat legelején állunk, máris használják banki és pénzügyi szférákban, hogy rövid idő alatt megtalálja a sok manőver és tranzakció között az abnormálisakat.
Hogy hová fejlődik, azt a szakemberek még nem tudják, de korlátai csak az emberi kreativitásban vannak és abban a képességben, hogy integrálni tudja a természetes egyediséget a gépekbe.
Biztató eredmények azonban már vannak. Maurice Conti tervező több millió képet készített az autójára felszerelt kamerával egy sivatagban, megbízta a mesterséges intuíciót, hogy válassza ki egy adott reklámhoz a legmegfelelőbbet. Az eredménnyel tökéletesen meg volt elégedve. Egy kollégájával, Joris Laarmannal még egy hidat is tervezett, amelynek felépítéséhez nincs szükség emberi beavatkozásra. A robotkarok, amelyek kinyomtatják a hidat, szenzoroktól kapják az információkat a munka előrehaladásáról és a nyersanyag-felhasználásról egyaránt.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.