Az American Crime Story: Impeachment Bill Clinton botrányos Fehér Házi kalandját és az azt követő, elnöki hatalmát veszélyeztető jogi procedúrát állítja középpontjába. Ebben újra feltűnik az elnöki hivatal egykori gyakornoka, Monica Lewinsky, társproducerként.
A Ryan Murphy rendezte sorozat 10 epizódban eleveníti fel az eseményeket, amelyek oda vezettek, hogy 1998-ban az amerikai képviselőház az elnöki hatalomból való eltávolítási eljárást, impeachmentet kezdeményezett Clinton ellen. A film különösen az afférban szerepet játszó nőkre koncentrál: Paula Jones-ra, aki 1994-ben pert akart indítani szexuális zaklatás címén az elnökkel szemben, Linda Tripp Fehér Házi asszisztensre, aki az ügy bizonyítékainak nagy részét összegyűjtötte, majd áthelyezték a Pentagonba, és végül magára Monica Lewinsky-ra, akivel Clintonnak viszonya volt.
A rendező Jeffrey Tobin A Vast Conspiracy című sikerkönyvét vette alapul. Lewinsky a New York Times-nak bevallotta, hogy jobban örült volna, ha a sorozat nem készül el, de ha már így alakult, inkább részt akart venni benne.
Lewinsky a forgatókönyv legapróbb részletét is ellenőrizte, és ragaszkodott ahhoz is, hogy belekerüljön az a számára különösen nehéz és megalázó jelenet, amikor alsónemű-fotóit elküldi az elnöknek.Ez ugyan Tobin könyvében nem szerepelt, de Monica szerint a hitelesség miatt feltétlenül szükség volt rá. Ugyancsak ügyelt arra, hogy barátnőjét, Linda Trippet árnyaltan ábrázolják, de beleegyezett egy-egy, a valóságtól eltérő mozzanattól a nagyobb drámaiság kedvéért.
Lewinsky a Times-nak elmondta, hogy örömmel vett részt a filmben, de amikor a forgatókönyvet írta, fel kellett keresnie egy pszichoterapeutát, ugyanúgy, mint 1998-ban, amikor poszt-traumatikus szindrómát állapítottak meg nála. Éppen ezért a New York-i premier előtti vetítéseken sem jelent meg.
Az egykori Fehér Házi gyakornok úgy érzi, hogy még mindenki nem sikerült teljesen tisztában lenni önmagával. A sorozatban egy olyan gyakorlatot lát, amely segíti integrálni a múltját jelenébe, és egyberakni identitásának töredékeit. Reméli, hogy most kell utoljára beszélnie erről a históriáról, de tart attól, hogy a dolgok nem zárulnak le itt. Az ügy ugyanis 20 éve az amerikai közbeszéd tárgya, és folyamatosan kap újabb és újabb értelmezé
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Obszerváló 2021.11.30. 10:17:12
Amúgy le merem fogadni, a sorozat akkora alányalás lesz Clintonéknak és a Demokrata Pártnak, hogy még Sztálin vagy Brezsnyev sem kaptak akkorát a szovjet médiától.
eßemfaßom meg áll 2021.11.30. 11:27:24