Végre egy kellemes, egészséggel kapcsolatos hír. Együnk a reggelihez csokoládét, hogy jól fogjon az agyunk – tanácsolják a syracuse-i (New York) egyetem kutatói, akik ezer, 23-98 éves ember adatainak vizsgálatából jutottak erre a következtetésre, miután figyelembe vették az illetők étkezési szokásait, neuropszichológiai tesztjeiket és csokoládéfogyasztásuk mértékét.
Megállapították, hogy azok, akik hetente elfogyasztanak egy szelet csokoládét, jobb intellektuális teljesítményt tudnak nyújtani, mint azok, akik ritkán vagy egyáltalán nem esznek ebből a desszertből.
Ez a hatás a tápértékéből és abból ered, hogy sok flavonoid természetes antioxidáns van benne, amelyek javítják a reagálási időt, a memóriát az agyi vérkeringés elősegítésével. Ugyanakkor csökkenti a nap folyamán jelentkező szellemi fáradtságot is. Közismert az is, hogy a csokoládéban lévő flavonoidok és a magnézium hozzájárul a jókedély megtartásához és ezért különösen ajánlott azoknak, akik depressziós zavarokban szenvednek.
Egy kis üröm az örömben: a mogyorós tejcsokoládé, mivel sokkal kevesebb flavonoidot tartalmaz, nem rendelkezik ezekkel a pozitív tulajdonságokkal, ráadásul, mert édesebb, még hízlal is.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.