
Tízből hét alkalmazott megfelelőnek tartja munkahelyi körülményeit. A legelégedettebbek az indiaiak, tízből kilencen nyilatkoztak erről pozitívan, a sereghajtók némi meglepetésre a fegyelmezettségükről ismert japánok, akiknek csak 44%-a elégedett, szemben például az olaszok 63%-ával szemben – írja a La Repubblica.
A Barometro Edenred-Ipsos 15 ország 14 millió alkalmazottját interjúvolta meg. Belgium, Brazília, Chile, Kína, Franciaország, Németország, India, Olaszország, Japán, Mexikó, Lengyelország, Spanyolország, Törökország, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok dolgozói vettek részt a felmérésben. A munkahelyi életminőség színvonalát a kérdőívek elemzésekor a környezet (felszereltség és egyensúly a munka és a magánélet között), az elvárások világossága és az elismerés változó kombinációjából tevődik össze.
A megkérdezettek csak 36%-a volt elégedett az elvárásoknak a főnökük általi megfogalmazásával, míg munkájuk elismerését 10-ből hatan tartották megfelelőnek.
Az Edenred 11 éve végzi ezeket a felméréseket, hogy a vállalatok képet kapjanak arról, hol, miként lehet változtatni.
A felmérés 4 profil-országot azonosított: Japánban, Törökországban, Kínában, Olaszországban és Lengyelországban az alkalmazottak jó közérzetéhez a környezet magas százalékkal járult hozzá. Indiában, Mexikóban, Brazíliában és Chilében a legtöbbre a munka vonzó voltát, ösztönző természetét tartják. Spanyolországban, Nagy-Britanniában, és az Egyesült Államokban a munkahelyhez kötődő érzelmek kevéssé számítanak. Belgiumban, Franciaországban és Németországban az alkalmazottak elvárnák, hogy a vezetés jobban értékelje őket. Olaszországban is csak a dolgozók 60%-a megy boldogan a munkahelyére. Ez 7 ponttal marad el a 15 ország átlagától. Az alkalmazottaknak kevesebb, mint a fele elégedett a munkájával és csak 51% bízik a jövőben.
Az alkalmazottakkal való törődés szempontjából a felmérés az országokat két csoportra osztja: Chile, Franciaország, Nagy-Britannia, Belgium, Lengyelország elismerten foglalkozik a fiatalok integrációjával, de kevesebbet foglalkozik az idősebbekkel. Kína, India, Mexikó, az USA, Németország, Olaszország, Spanyolország viszont inkább az idősebbekre fordít nagyobb gondot. Japán az átlagnál jobb eredményt ér el az alkalmazottak egészségével, Kína a munkájukkal, míg Németország a karrier végével való törődéssel.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal
Online Távmunkás · http://onlinetavmunka.blog.hu 2016.07.04. 22:34:26
Göbölyös N. László 2016.07.05. 04:19:17
Reactor 2022.04.24. 23:01:07
Hát ez se Magyarországon van...