Legalább 1500 évet kell várnunk, amíg egy földönkívülivel találkozhatunk. A szomorú hír a Cornell egyetem csillagászaitól jött, akik hamarosan az amerikai csillagászati társaság elé terjesztik kutatásaik eredményét.
„Nem kaptunk még jeleket a földönkívüliektől és a világegyetem nagy, de ez nem jelenti azt, hogy nincsen odakint senki” – magyarázta Evan Solomonides, az egyetem kutatója. Kollégáival arra alapozták feltételezésüket, hogy a Föld fizikai adottságai nem kizárólagosak és a természetes folyamatok közösek az egész kozmoszban.
Elképzelhető, hogy a földönkívüliek kapnak a Földről rádió- és más jeleket, de ezeket nem tudják dekódolni. Ezenkívül a Földről küldött jelek, becslések szerint elértek minden olyan csillagot, amely 80 fényévre van Naptól, vagyis kb. 8531 csillagot és 3555, Földhöz hasonló bolygót. Ám csak a Tejúton 200 milliárd csillag van.
Chris McKay szerint a kutatás nem koncentrál eléggé erre a területre. „A NASA szégyenletesen nem kutatja a földönkívüli életet, miközben azt állítja, hogy programjainak ez az egyik motivációja” – mondja, és példaként említi a Mars 2020 programot, amelynek elsődleges célja kellene, hogy legyen az élet keresése a Vörös Bolygón, de ahelyett, hogy a Mars-járó rover helyben, azonnal elemezné a mintákat, félreteszi azokat és megvárja, hogy valamelyik jövőbeli misszió a Földre szállítsa azokat. Ezt a tudós rettenetes hibának tartja.
Vannak, akik azonban máris rövidre zárják a kérdést: az Ausztrál Nemzeti Egyetem asztrobiológusai nemrégiben azt nyilatkozták, hogy a földönkívülieket kihaltnak tekintik…
És most ne beszéljünk azokról, akik (szintén nem kevesen), aztán állítják, hogy a földönkívüliek már régen köztünk vannak, csak még nem vettük észre…
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.