800 ezer évvel ezelőtt hagyott nyomokat a Homo Erectus egy rétekkel körülvett tó homokjában, amely ma Eritrea sivatagja. A római Sapienza egyetem és az Eritreai Nemzeti Múzeum régészei találtak rájuk az Aalad-Amo-i ásatások során, az ország keleti részén.
A nyomok, amelyek nagyon hasonlók a modern emberéhez, fontos információkat adhatnak ősünk lábának anatómiájáról, járásáról. A nyomokban részletesen láthatók az ujjak és a talp rajzolatai. Észak-dél felé irányulnak és körülötte antilop-nyomok maradványai.
Most először történik meg, hogy nyomokat találnak a közép-pleisztocén korból, amelyben a Homo Erectusból kialakult, a nagy agyvelővel rendelkező, modern testalkatú ember.
A fosszilis emberi nyomok nagyon ritkák: a tanzániai Laetoliban találtak 3,7 millió éveseket, Kenyában pedig Ileretben és Koobi Forában 1,5 millió éveseket, de egyik sem származtatható a közép-pleisztocén korból.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.