Mexikóban az Antropológiuai és Történeti Intézet szakértői érdekes felfedezést tettek a Teotihuacan-i ásatásokon: 40 km-re a fővárostól a Hold piramisa alatt 10 km-s alagutat találtak. Az alagút a piramist köti össze a főtéttel és a szakembereknek az a véleményük, hogy a „föld alatti világ” reprodukciója lehet. Ez újabb bizonyítéka lehet annak, hogy az aztékok megjelenésével titokzatos módon eltűnt antik civilizáció hitt egy élő és egy pokolbéli világ létezésében – írja a La Repubblica.
A felfedezést egy komputer-tomográffal tették. A Nap-piramis és a Tollas Kígyó szentélyének közelében egyébként már találtak földalatti járatokat, azért kutattak a Hold-piramis alatt is. Itt az ásatások elkezdéséről a mexikói régészek döntenek.
A teotihuacani nép az I. és a VIII. század között élt és kevés emléke maradt meg. A 43 méter magas piramis a II. században épült és a Nap-piramis után a második legnagyobb építmény ebben az antik városban.
A mexikói régészek szerint valószínű, hogy az alagutat szent rituálékra és ceremóniákra használták és meg vannak győződve arról, hogy sok mindent elárul majd a nép életéről és szokásairól.
Az 1970-es években megtalált Nap-piramis alagutat már előzőleg kifosztották, a régészek üresen találták, de a Tollas Kígyó-piramis alattiban magok tárolására szolgáló edényeket, kerámiákat, állati csontokat találtak. Az évek során a Hold-piramis körül sírok maradványaira bukkantak, de még nincsenek olyan leletek, amelyek ennek a 100 ezer fős közösségnek hiedelmeiről tanúskodnának az élők és a holtak viszonyával kapcsolatban.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.