A grönlandi bálna 150 évig él. A galapagosi teknősöknek sikerül 200, egy óceáni kagylónak akár 500 évig is élnie. A Kínából származó Gingko biloba akár 3000 évig is élhet, és ez felkeltette a botanikusok és a biológusok érdeklődését.
A pekingi erdőgazdálkodási egyetemi kutatói kis mintákat vettek a Hupej és Picsou tartományokban élő 34 fa törzséből és megállapították, hogy a növekedésük folyamatos volt, még a levelek mértékében sem történt változás, ma is képesek fotoszintézisre és megmaradt a magvak minősége is. Ez annak a jele, hogy jó az egészségi állapotuk. Az egyetlen változás, amely végbement a fákban az, hogy lelassult a növekedésük, alacsonyabb lett a növekedési hormonjuk szintje és magasabb a növekedést gátlóké.
Tehát a Gingko bilobák gyakorlatilag csak az öregségtől halhatnak meg, de ez olyan hosszú és lassú folyamat, hogy általában valami baleset végez velük, esetleg a szárazság vagy élősködők – írja a La Repubblica.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.