A Nord VPN informatika-biztonsági cég kutatási részlege (Privacy Affairs) több száz olyan meghekkelt információt elemzett, amelyeket a hackerek maguk között adnak-vesznek és leltárt készítenek az árakról.
A Facebook egy meghekkelt fiókja átlag 74,5 dollárt ér, az Instagramé 53,45-öt, a Twitteré 49-et.
daniel markuson, a cég elemzője szerint az árak viszonylag alacsonyak, a közösségi média fiókjait illetően, de a hackerek nagyobb csalásokra is felhasználják ezeket, ezért nem kell alulértékelni olcsóságukat. Egy feltört g-mail már drágább, akár 155 dollárt is érhet, azért mert potenciálisan több információt adhat az illető személyről. Ezenkívül a hackerek az e-maileket gyakran felhasználják az áldozat megtévesztésére, kompromittáló információk küldésére késztetve őket.
Az FBi 2019-es adatai szerint a meghekkelt és tovább küldött, hamisított e-mailek 1,7 milliárd dollár veszteséget okoztak a különböző cégeknek. Kiderült az is, hogy az informatikai bűntettek 91%-a e-mailekből indul ki.
Még drágábbak azoknak a kifizetéseket bonyolító szolgáltatóknak a fiókjai, amelyeket a hackerek arra használnak fel, hogy csalásokból eredő pénzeket mozgassanak, anélkül, hogy nyomuk maradna. A Paypal fiókjainak, amelyeket azért lopnak el, hogy 1000-3000 dolláros tranzakciókat hajtsanak végre, átlag 320 dollár tarifája.
A hitelkártyák után nincs nagy kereslet, részben azért, mert információi könnyen nyomon követhetők.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.