2019 végén a skóciai egyetem archivistája talált egy régi szivardobozt, rajta egy régi egyiptomi zászlóval. Kinyitotta és fadarabokat talált benne.
Kiderült, hogy a cédrusfamaradványok a gízai piramis belsejében megtalált kevés relikviákhoz tartoznak. Ezeket eredetileg Waynman Dixon brit régész találta meg 1872-ben két másik, vélhetően a piramis építői által használt munkaeszközzel. Az utóbbiakat a British Museum őrzi, de a fadarabok 70 évvel ezelőtt eltűntek.
Dixon együtt volt annak idején dr. James Granttel, aki a kolerajárvány miatt volt Egyiptomban. Grant 1892-ben bekövetkezett halála után régiséggyűjteménye az aberdeeni egyetemé lett, mivel a doktor ennek az egyetemnek volt a diákja. Grant lánya 1946-ban adta oda az egyetemnek a cédrusdarabokat, amelyeket azonban nem vettek leltárba és több mint hét évtizeden át nem is kerültek elő.
A cédrusdarabok korát Kr.e. 3341 – 3094 közötti időre datálták, tehát a nagy piramis építésekor már 500 évesek voltak.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.