Shannon Jones-nak van egy Linkedin-profilja 500 ismerőssel és több mint 3000 követővel. A londoni Lead Forensic marketing osztályán dolgozik, amely létrehozott egy olyan szoftvert, amely a reklám szerint „képes a honlapok névtelen látogatóit azonosítani és valós időben potenciális vásárlókká alakítja át őket”. Azt nem tudjuk, hogy a Lead Forensic terméke valóban így működik-e, csakhogy Shannon Jones fotójáról 78, 9%-os biztonsággal meg lehet állapítani, hogy hamis. Egyike azoknak, amelyeket a közösségi oldalakon deepfake-re szakosodott algoritmusok hoznak létre.
Ezt a V7 angol start-up fedezte fel, amelynek társalapítója Alberto Rizzoli, a neves olasz könyvkiadó család leszármazottja. Valóban a Chrome keresőprogram egyik kiterjesztett változatáról van szó, amelyet napjainkban elsősorban az oroszbarát propaganda által kínált hamis profilok kiszűrésére használnak.
A 28 éves Rizzoli Rómában született, 17 éves kora óta él külföldön. 2018-ban hozta létre a V7-et Simon Edwardssonnal közösen. A rendszer alkotói szerint 99,2%-os biztonsággal működik. A V7 által alkalmazott mesterséges intelligencia nem csupán emberi arcok azonosítására alkalmas, hanem észleli például a legkisebb rozsdafoltokat egy fémeszközön, egy növény érett gyümölcseit, szélkerekek működési zavarait, sőt, még tenyésztett állatok egészségi állapotáról és számot adhat. Ügyfeleik között van ma már a Harvard egyetem, bostoni Massachusetts Institute of Technology (M.I.T.) vagy a Merck gyógyszercég. Az észak-karolinai Duke egyetem a V7 alkalmazásával indította el a világ legnagyobb botanikai osztályozását, és már eddig is több fajt és alfajt fedeztek fel a páfrányok között. Afrikában bevetették veszélyeztetett állatfajok megfigyelésére, de drónoka szerelve képesek beazonosítani erdei füstforrásokat, hogy megelőzhessék a nagyobb tüzeket. Ugyancsak hasznos lehet a mezőgazdaságban, ki lehet velük szűrni kis robotokkal a gyomnövényeket és vegyszer nélkül elvégezhető azok kiirtása.
Rizzoli azt is elárulta, hogy miért V7 a nevük. Azért, mert az emberi agy látókérgének hat zónája van, amelyek közül az első révén felismerjük az alapvető formákat, míg a többivel a színeket, mozgásokat és összetettebb alakzatokat. A V7 célja egy olyan hetedik zónát létrehozni, amely által érzékelni tudjuk azokat a dolgokat, amelyekhez agyunk már nem ér el.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.