Kínában két csapat – a keleti-kínai Qingdao Ocean és a déli Kunming Yunnan Normal egyetemeinek kutatói tanulmányozzák a lehetőséget, hogy a grafént használva miként lehet esős időben is energiát nyerni napelemekből.
A grafén vékony patina formájában van jelen a napelemeken és kettősség jellemzi: egyrészt jól vezeti az elektromosságot, másrészt szokatlanul aktívak az egész felszínén mozgó elektronok. A vízzel való érintkezésben az ionok és az elektronok pozitívan összekapcsolódhatnak. Az esőcseppek ásványi sókat tartalmaznak, amelyek szétválhatnak pozitív és negatív ionokká. A poztiívak rátapadhatnak a grafénre, amely tele van úgynevezett delokalizált elektronnal és ebből a kémiai reakcióból elektromosság származik.
A sós vízzel készített tesztek eredményei ígéretesek.
A grafénes megoldással kísérleteznek a birminghami egyetem kutatói is.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.