A hangya a zsákmányt nem hagyja veszni, még ha sokszorosan meghaladja is teste méreteit, vagy súlyát, csak a cipelés módját változtatja meg. míg a kisebbeket általában az állkapcsával fogja és viszi előre, a nagyobbakat húzza, vagyis hátrálva mozgatja előre.
Az ulmi egyetem kutatói Tunéziában figyelték meg a sivatagi hangyák találékonyságát, amelyek így is a szokott sebességgel jutnak el a bolyhoz.
Egy ideig rejtély maradt, hogy miként tudnak így tájékozódni, aztán észrevették, hogy a kis rovarok időnként megállnak, mintha ellenőriznék, hogy jó irányba szaladnak-e és a kutatók még azt is feltételezik, hogy a bolytól távolodva megmérik léptüket a biztos hazatalálás érdekében.
A hangya munkamódszerével kapcsolatban egyébként mindenki érdekes megfigyeléseket tehet, ha például, mint a kutatók, kekszdarabokat vagy más ínyenc falatot ad nekik és bárhol, ahol megtelepedtek, nemcsak a tunéziai sivatagban.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.