Julie Desk kedves, a végsőkig terhelhető. Csak éppen a valóságban nem létezik.
Ő a személyiséggel rendelkező első virtuális titkárnők egyike.
2015-ben indította őt útnak három francia mérnök, mára már jól elboldogul naponta 500 felhasználó programjának megszervezésével. A feladata tehermentesíteni a felhasználókat a találkozók megszervezésétől, ami egyes szakmáknál meglehetősen időigényes – mondta a Le Figarónak a Julie Desk start-up marketing igazgatója.
A szuperalgoritmusnak megvan minden adottsága, hogy úgy dolgozzon, mint egy igazi titkárnő.
Nevet is azért adtak neki, hogy nagyobb illúziót keltsen. Van olyan felhasználó, aki családnevet is ad neki. A keresztnéven azonban nem lehet változtatni.
A partnerek többsége nem is ismeri fel Julie valódi kilétét. „A felhasználóknak kétféle típusa van. Az egyik büszkélkedik digitális titkárnőjével, a másik inkább elhallgatja és így a partnerek, üzletfelek között előfordul, hogy Julie-t valódi emberi lénynek hiszik, aminek vannak időnként tréfás következményei. Egy ügyfél például felháborodottan hívta fel Julie-vel rendelkező üzleti partnerét, mondván, kizsákmányolja szegény titkárnőjét, amikor a gép éjszaka válaszolt egy e-mail-jére.
Van, aki személyesen akar találkozni vele, udvariasan köszönnek neki vagy megköszönik az e-mailjét.
A helyzet még ennél is megtévesztőbb lesz, amikor tervezői, ahogy szándékukban áll, emberi hanggal látják el.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2018.06.24. 10:30:06
Nazareus 2018.06.24. 10:47:29
2018.06.24. 13:47:24