A tudomány szerint naponta legalább 13 ezerszer pislogunk. Ennyire nincs szükség a szemgolyó megnedvesítéséhez. Akkor miért tesszük, mire szolgál?
A csecsemő ritkán teszi, inkább lehunyja a szemét, amikor álmos. Felnőtté válva azonban gyakorivá válik és a kutatók megfigyelték, hogy beszélgetések során alkalmazzuk a legsűrűbben, tehát akaratlanul kommunikációs eszközzé válik.
Tudományos kísérletekkel mutatták ki, hogy szempilla-rebegtetéssel fejezzük ki, pl. ha beszélgetőpartnerünk szavait nem értjük világosan, ha kérdeznek tőlünk valamit és nem tudunk vagy habozunk válaszolni rá. Ha kissé hosszabban tart a szemhéj összecsukódása, azt jelentheti, hogy értettük, de azt is, hogy elegünk van vagy nem érdekel a beszélgetés témája.
A szemhéj-mozgatás végülis egy nem verbális üzenet, hasonló a mosolyhoz, a fejmozgatáshoz, a homokráncoláshoz és sok más jelhez, amelyeket állandóan kiadunk, anélkül, hogy tudatában lennénk a beszélgetések során. Nem is szólva arról, amikor szemhéj-, és szempilla-játék a csábítás eszközévé válik…
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.