Négyszáz titokzatos követ találtak a régészek a Szahara nyugati részében, Marokkó és a Szaharai Arab Demokratikus Köztársaság határán. Körülbelül 10 ezer évvel ezelőtt kerülhettek oda és bár ennél többet még nem tudnak róluk, a szakemberek szerint sokat elárulnak arról, hogyan vándoroltak az akkori népek és hogyan alkalmazkodtak az új környezetükhöz.
A 400 kő egy 9 négyzetkilométeres területen helyezkedik el. Az első vizsgálatok szerint némelyik dolmen – történelem előtti megalit ír – a többiek cumulusok és goulet-k, amelyek egy darabon párhuzamos két sorban állnak, majd eltávolodnak egymástól.
Tifariti zónája régen természetes medence volt, és a kelet-angliai egyetem kutatói feltételezik, hogy miután a Szahara a holocén korszak közepén kiszáradt, ez oázis volt, ahol megmaradt a víz, ezért vonzó volt a vándorlók számára.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.