380 millió évvel ezelőtt élt egy hal, amelynek mellső uszonyai kezdtek kezekké alakulni.
Pontos dátumot eddig a tudomány nem tudott adni, most viszont a kanadai Miquashában találtak egy halkövületet, amelynek meg tudták állapítani a korát.
A 187 cm hosszú halat nagy teljesítményű szkennerrel vizsgálták, amivel láthatóvá vált a belseje anélkül, hogy szét kellett volna bontani. Világosan kirajzolódott, hogy a mellső uszonya, karból csuklóból és ujjakból állt. A kéz ezek szerint sokszor korábban kifejlődött, mint ahogy az egyes állatok szárazföldi lényekké váltak.
1983-ban a kutatók már találtak olyan halat, amely különösen fejlett és furcsa formájú uszonyokkal rendelkezett, de az akkori technikai fejlettségi színvonal mellett pontos meghatározást nem tudtak adni.
Ugyancsak Kanadában találtak olyan halfossziliákat, amelyeken a szárazföldi lélegzés, a hallás és a táplálkozás megváltozásának jelei mutatkoztak – írta a Business Insider.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.