Ismerik-e a G vitamint? Ne keressék a gyógyszertárakban, mert ez az angol „green”, azaz „zöld” szó rövidítése és a természet jótékony hatását jelöli. Ma már számtalan tanulmány tárgya az „erdőfürdő”, a sinrin joku, amely a 80-as évektől japánok millióit szabadította meg a stressztől.
Egy 2021-es felmérés szerint az előző évben a járvány és következményei miatt a depressziósok száma világszinten megduplázódott 2019-hez képest. Erre az egyik gyógyír a munkatempó lassítása mellett újra megtalálni a kapcsolatot a természettel.
„Nem azt kérem feltétlenül, hogy öleljenek meg egy fát, ami ma nagy divat, hanem hogy másként tekintsünk a természetre, értsük meg, hogyan helyez bennünket az erdő ideális állapotba – írja a Huffington Post bloggere – Az élet megtanított arra, hogy az erdő békéje, derűje elsöpör minden nehézséget, és segít a jó döntések meghozatalában is. A bezártság idején nyilván önöknek is hiányzott a természet, mert megszakadt egy fontos kapcsolatuk. Ma már egyszerű vizualizációval ki lehet mutatni, hogy egy erdei séta boldog békességet teremt az emberben. Jönnek a pozitív gondolatok, amelyekből megszületnek a pozitív érzelmek és tettek.”
Első lépésként követhetjük a svédek „gökottáját”, azt a szokásukat, hogy reggel szélesre tárják ablakaikat és gyönyörködnek a madarak énekében, ami derűssé teszi a napjukat. Ez lehet az első lépés a természettel való azonosuláshoz. Hiszen ahogy Lao Ce mondta: az ezer mérföldes út is az első lépéssel kezdődik.”
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.