Felnézni az égre az ökorendszerek megfigyelése céljából, felfedezni, hogyan vannak elosztva a különböző fajtájú állatok, növények még a nehezen megközelíthető helyeken is, látni, hogyan változnak az idővel, a felhők figyelésével. Mert a felhők fontos információkat adnak esőről, napfényről, hőmérsékletről, amelyek meghatározzák, hol élhetnek állatok, növények.
A Yale és a buffalói egyetem kutatói 15 éven át gyűjtögették a NASA műholdjainak adarait és 2000-2015 között óriási adatbázist hoztak létre a Föld minden részének felhőiről.
„Amikor vizualizáltuk az adatokat, meglepő volt látni, hogyan lehet világosan megfigyelni a Föld minden rerületének biorendszereit az elmúlt 15 év felhőire, az esős napokra alapozva” – nyilatkoztták a kutatók.
Az adatbázis és az információk további gyűjtése módot adhat a más módszerrel nehezen lokalizálható, veszélyben lévő állatok, növények megmentéséhez.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.