Az ausztrál Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation és a dél-koreai Hanjang egyetem kutatói fejlesztették ki a kaktuszból inspirált membránt, amely forradalmasítaná az elektromos autóipart.
A membrán, amelyet kifejlesztettek, úgy működik, mint a kaktusz, amely visszatartja a vizet a forró és száraz épghajlatban, hogy ne száradjon el. A kaktusz éjjel, amikor frissebb a levegő, kinyitja pórusait, és az akkumulátornak is lesznek ilyen „pórusai”, amelyek beszívják a nedvességet, majd szárazabb körülményeknél bezárulnak, hogy megmaradjon benne a nedvesség.
A fűtőanyagos akkuk, amelyek az elektromos autókat működtetik, úgy fejlesztenek energiát, hogy olyan egyszerű gázokat kevernek össze, mint a hidrogén és az oxigén, de hogy működni tudjon, a membránoknak mindig hidratáltaknak kell lenniük. A probléma megoldása érdekében az elektromos autókban az akkukat a radiátor mellett helyezik el és fel vannak szerelve egy nedvesítő készülékkel. Csakhogy ez a megoldás nagy helyet foglal el és sok energiát fogyaszt. A kutatók által kifejlesztett membránhoz egy elektrokémiai reakció által kerül a víz, majd a nanoréseken keresztül kerül a belsejébe. A rések kitágulnak a nedvességre és összehúzódnak a száraz levegőre. Az akkuk teljesítménye száraz körülmények között így megnégyszereződik.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.