A kutatók most először találtak egy üstökösön olyan szerves molekulákat, amelyek kétségtelenül nem fertőzésből származnak. Ez az üstökös a C67P/Hurjumov-Geraszimenko volt, amelyről az Európai Űrügynökség szondája, a Rosetta szolgáltatott adatokat.
A szóban forgó molekulák a glicin, amely a legegyszerűbb a húsz aminósav közül, amelyből a proteinek állnak, valamint a foszfor, amely fontos része a sejtek membránjanak.
„Tudtuk, hogy a glicin jelen volt már a naprendszer kialakulásának első fázisában. Nyomait megtaláltuk a meteoritokban és abban az üstökösporban, amelyet a NASA hozott le a Földre 2009-ben” – magyarázta Roberto Battiston, az olasz űrügynökség elnöke.
Az élet keletkezéséről szóló elméletek egyike, hogy a szerves molekulák a bolygókban és az üstökösökben születtek a Nap energiája és a víz segítségével. Aztán a Földre esve azt is „megtermékenyítették”. „Arról jelenleg nagy vita folyik, hogy ezekből a molekulákból keletkezhetett-e élet abban a formájában, amelyet mi ismerünk. De az univerzum méreteit és korát tekintve az élet eléggé elterjedt lehet benne. Azok a folyamatok, amelyeket a Rosetta figyel meg, máshol is előfordulhattak. Tudjuk, hogy a Föld kevésbé speciális, mint hittük. Sok olyan bolygót fedeztünk fel, amelyek ugyanúgy forognak egy csillag körül” – tette hozzá Battiston.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
gaszton42 2016.07.25. 09:07:53
Göbölyös N. László 2016.07.25. 09:45:57
Rwindx 2016.07.25. 13:20:22
2016.07.25. 13:21:11