A szeptember elején megtartott milánói Triennálén mutatták be a világon az első olyan kísérletet, amely fények, hangok, vibrálások formájában vetíti ki az interneten beszélgető emberek érzelmeit.
A Baotaznak elnevezett technológia, amelyet 46 szakember – mérnökök, művészek, informatikusok – dolgoztak ki, két elemből áll: a Baotaz Brainből és a Baotaz Wereable-ből. Az első az agy, amely értelmezi és fény-hanghullámokká változtatja az érzelmeket, a második pedig felerősíti ezeket egy fejhallgató segítségével. A munka nagyját egy algoritmus végzi, amely 29 nyelvet képes feldolgozni.
Az első tesztnél a beszélgetés kiválasztott témája a környezet volt. Azokkal a beszélgetésekkel foglalkoztak, amelyek az olaszországi földrengésekkel kapcsolatban folytak. A Baotaz a félelmet, a haragot mutatta, de a büszkeséget is, hogy az ország szolidáris tudott lenni a szerencsétlenségben – nyilatkoztak a kutatók a La Repubblicának.
A Baotaz elsősorban a közönségi oldalakon dolgozik, de a Human Ecosystem platform technológiája biztosítja számára, hogy egyéb forrást is elemezhessen.
Csak a megfelelő érdeklődésre van szükség és minden reprodukálható.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.