Hatalmas ez a szám – írja a La Repubblica – egy 4-est 34 nulla követ. A NASA Fermi teleszkópja úgy számítja, hogy a világegyetem kb. 13,2 milliárd éves és a csillagok néhány 100 millió év után kezdtek kialakulni. Azóta viszont sok milliárd született.
Fényüket azonban lehetetlen volt számszerűsíteni, mivel a Földről nézve a fények egy része rendkívül gyenge, a teleszkópok nem tudják érzékelni. Ha kizárjuk a Napot és a Tejutat, a Földet érő fény egyenlő egy 60 wattos izzóval, amelyet sötétben 4 km távolságról érzékelünk.
Most a fénymérést olasz kutatók által kifejlesztett eszköz, a LAT segítségével tudták megvalósítani. Ezt telepítették rá a Fermi teleszkópra. A fent jelzett szám magába foglalja az összes ibolyán túli, infravörös és látható fényt.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.