Ignazio Caruso rivoli lakos a régiségpiacon talált egy képes levelezőlapot, amelyet 1909 júniusában küldött egy nő a barátnőjének. A lapon csak egyszerű üdvözlet volt, viszont Caruso úr a bélyeg alatt talált pár sort amelyben a nő arról írt, hogy nem elégedett az életével.
A megtaláló furcsállotta a trükköt, mert, mint a La Repubblicának elmondta, a bélyeg alá írás abban az időben nem volt szokás.
Az első, nem illusztrált postai levelezőlapot 1874-ben vezették Olaszországban. Kezdetben csak az első oldalára lehetett írni, 1905-től lehetett a túloldalára is. Aki a bélyeg alá írt, az postai csalást követett el, mert az üdvözlet utáni plusz szöveg miatt a tarifa annyi volt, mint a borítékos levélé. Levelezőlapon 20 centesimóba került maximum 5 szó, azon túl 30 centesimóba.
A címzett a Torino közeli Condove településen élő Marianna Zanetti volt, a feladó pedig egy bizonyos Giuseppina. Most Caruso úrnak az a feltett szándéka, hogy utána jár a század eleji hölgyek történetének, és felkutatja utódaikat.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.