A pandémia is hasznos lehet bizonyos élettapasztalatok megszerzésére. Meg lehet például tanítani a gyerekeket olyan dolgokra, amelyekre szükségük lehet az életben – írja a Business Insider.
Mindenekelőtt az elsősegély alapvető ismereteire, aztán a pénz beosztására. Ezt nem lehet elég korán kezdeni, mivel a gyerekek általában kapnak zsebpénzt, rá lehet vezetni őket arra, hogy jegyezzék fel bevételeiket és kiadásokat, készítsenek erről mérleget. Ez a módszer a kiadások ésszerűsítéséhez vezetheti.
A mindennapi élet fenntartásához szükséges ismeretekre, önállóságra. Ilyen a saját szennyesének kimosása, kivasalása. Egyszerű ételek elkészítése. A gyakorlat azt mutatja, hogy 5 évesnél nagyobb gyerek a reggelit már el tudja készíteni. Léteznek direkt a gyerekek számára tervezett kések,
Hasznos tudomány a gombfelvarrás is és állítólag a kicsik imádják.
A szülőknek végig kell gondolniuk, hogy a gyereknek később, például ha kollégista lesz, milyen ismereteknek kell birtokában lennie ahhoz, hogy el tudja látni magát.
Meg kell tanítani, hogyan beszéljen ismeretlen személyekkel, tanárokkal, az új társakkal. Ne legyen se félénk, se tolakodó, vagy tiszteletlen. Tudja magát világosan kifejezni és meg tudja magát védeni, ha szükséges.
Gyakorlat kell a jó időbeosztásra. Ez sem könnyű. A fiatalok gyakran elúsznak, és ezzel fontos feladatok elvégzése marad el, vagy összecsapják, elkapkodják azokat. A napi program megtervezése és betartása a felnőttkori nyugodt élet egyik fontos előfeltétele.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Örömhernyó 2020.11.05. 11:23:53
Ugyanis a zsebpénzt csak úgy kapja. Tehát a legalapvetőbb dolgot, hogy a pénz munkával szerezhető (vagy más jövedelem révén), nem tanulja meg.
Az is butaság, amikor a zsebpénzt jó érdemjegyekhez kötik a szülők, vagy mosogatáshoz, más házimunkához. Az unokatestvéremet így nevelték, lett is belőle egy követelőző, ki-ha-én-nem, "entitled", beképzelt pöcs, akinek minden jár.
Járvány alatt pont azt nem fogja megtanulni, hogy hogyan beszéljen ismeretlen személyekkel, mert nem nagyon lehet és tanácsos vegyülni emberekkel.
A vasalást el lehet felejteni. Anyám még a zoknikat és alsóneműket is vasalta, ma ezt már senki nem csinálja. A mosás meg automata mosógépek korában egy gombnyomás. A tergetés az igazi művészet, amit ha jól csinál az ember, akkor nem is kell vasalni.
A napi program megtervezésére szoktat az óvoda és az iskola. Ezért nem lenne szabad a gyerekeket otthon tartani járvány alatt se. A koronavírus rájuk nem hat. Akiket be kell zárni, azok az idősek. Már ha nem az a cél, hogy ritkítsuk a soraikat. Utóbbi esetben tereljük őket egy légtérbe és hagyjuk, hogy a természet tegye a dolgát.
odamondó 2020.11.05. 11:52:42
Milyen teregetés? Szárítógép korában 1 gombnyomás. Ruha hajtogatás van csak mint feladat.
Senkit se kéne bezárni. A természet teszi a dolgát coviddal és anélkül is. Emberek az elmúlt években is meghaltak. Covid vakcinával is meg fognak.
Örömhernyó 2020.11.05. 13:25:18
Sokkal jobb pedagógiai módszer (mondjuk a zsebpénznél minden jobb), hogy elviszi a szülő a munkahelyére a gyereket, hogy lássa, miből lesz a fizetés, a pénz. Aztán elmennek a boltba és együtt bevásárolnak alapvető dolgokat. Mert a zsebpénz sose alapvető dolgokra megy el, hanem luxus extra hülyeségekre. Tehát pont értelmesen pénzt felhasználni nem tanul meg gyerek, mert egész évben csak azon gondolkodik, hogy mikor gyűlik már össze a játékkonzolra vagy Air Jordan cipőre a havonta a nagy semmire kapott pénze. Közben az alapvető élelmiszerek, alapvető ruházat, rezsi, tankönyvek beszerzésébe nem lát bele, annak súlyát nem érzi, mert azt csak úgy kapja alapból.