Ma már szinte minden az interneten keresztül megy. A zene, a divat, a politika, a választások és a szervezett bűnözés is. Ez utóbbi a legkésőbb érkezett, de a kutatók már foglalkoznak vele, és tudják: azért teszik, hogy kimutassák hatalmukat, megfélemlítsék ellenfeleiket és kihasználják az ingyen reklám lehetőségét.
„A drogkereskedők és a bandáik nagyon aktív felhasználói a hálónak – írja a Foreign Politics – A kartellek vezetői és embereik felhasználják a főbb csatornákat és a népszerű alkalmazásokat, mint például a Telegramot, hatalmuk és befolyásuk erősítésére, a konkurencia háttérbe szorítására, új tagok toborzására, szex- és drogcsempészügyletek lebonyolítására. Bár tudják, hogy megfigyelik őket, rendszeresen megjelennek a Snapchaten és a Tik Tokon is. Ezek az eszközök különösen hatékonyak a drogkultúra terjesztésében. Olyan vonzónak mutatják be a kartellek életét, hogy sok fiatal örömest csatlakozik a mexikói Sinaloa bűnszövetkezethez, vagy Kolumbiában a medelliniekhez.”
A Wired szerint viszont ennél is tovább mennek: a Facebookon és az Instagramon megfigyelik potenciális ellenségeiket és áldozataikat, sőt, emberrablásokat is megterveznek a helymeghatározó alkalmazásoknak köszönhetően.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Dan da Man 2021.01.19. 23:51:13
Örömhernyó 2021.01.20. 13:08:56
Lefogadom, hogy sms-t és Skype-ot is használtak már.