Amióta életbe lépett a műanyag evőeszközök árusításának tilalma, forgalomban csak azokat látjuk, amelyek a kereskedők nyakán maradtak. Megjelentek viszont a szerves anyagból készültek, a bioplasztik, a pálmalevél, a crusca (a cukornád préseléséből maradt massza), amely ellenáll 150 fokos melegnek is, tehát a forró ételeket is bírja, állja a mikrót és a hagyományos tűzhelyet. Előnye, hogy nagy mennyiségű komposztálásakor 100 kg-ból 25 kg-mal kevesebb CO2-t bocsát ki, mint a hasonló célra felhasznált anyagok. A komposztból pedig termékeny humusz lesz – írja a Repubblica.
A pálma leveleit úgy gyűjtik, hogy nem károsítják magát a növényt. lehet benne tárolni hideg és meleg ételeket, szilárdat és folyékonyat, de nem tűzállók a pálmalevél-edények.
Egy újabb alternatíva a gabonakorpából készült szerves étkészlet. A termék előállítása nem igényel sok vizet, komposztálásra nincs szükség. Egy tonnából akár 10 ezer darabot is lehet gyártani. 180 C fokig bírja a sütőt és a mikrót, hulladékként 30 napon belül lebomlik.
Az egyszer használatos műanyag poharak helyett, amelyek Olaszországban az ételhulladék 46%-át teszik ki, a bioplasztik kerül előtérbe. Ezek 100%-ig növényi anyagból készülnek, kukoricakeményítő, cukornád és cékla szolgáltatja az alapanyagát, a politejsavat (PLA).
A legökologikusabb terítékek fából készülnek. A nyírfa erre a legalkalmasabb, nem kell fehéríteni, nincs szüksége semmilyen kémiai eljárásra, ami a károsítaná a környezetet. Nincsen szaga, ezért mindenféle étel tárolására alkalmas.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.